21 Aralık 2013 Cumartesi

Organik Sertifikalı Lavanta Kremi

Lavanta Kremi

Lavanta kreminin yağ dengeleyici, antiseptik özelliği ile cildinizi akne ve sivilcelere karşı koruyucu, içeriğindeki organik zeytinyağı hücre yenileyici etkisi olacaktır.

İçerdiği % 100 organik bileşenleriyle tamamen saf, doğal, insan ve doğa dostudur: Kremin bazını oluşturan organik sızma zeytinyağının içerdiği Polyphenol’ler, squalane, A ve E vitaminleri hücre yenileyici etkileri ile cildinizin yaşlanmasını yavaşlatır. Oleik asitler cildinizin nem dengesini korur. Cilt güzelliğinde kullanımı Antik Mısır’a dayanan organik balmumu cilt üzerinde gerçek ve özel bir yumuşatıcı film tabakası oluşturur. Bozulmaya karşı organik bal ile korunmuştur.

Lavanta içerikli organik krem cildinizi temizleyerek ve canlandırarak doğal güzelliğini geri kazandıracaktır.

Lavanta;
• İleri yaşlarda deride oluşan yaşlılık lekelerinin tedavisinde önemli bir yardımcıdır.
• Antiseptiktir, sivilce tedavisinde etkendir.
• Güneşte yanmış cilde uygulandığında serinlik vererek cildi sakinleştirir.
• Lavantanın panzehir özelliği sebebiyle böcek sokmalarında - doktora gidene kadar ki zamanda - ilk acil müdahale olarak ısırılan bölgeye sürülebilir.

Yüze uygularken içeriğindeki lavanta esansı sebebiyle “göz bölgesine kesinlikle uygulanmamalıdır”; cornea üzerinde ciddi zarar oluşturabilir.

Galen (Galenus 130-201) Bergama doğumlu Roma’lı Hekimdir. Anadolu’daki ünü sebebiyle İmparator Antonius zamanında Roma’ya davet edilmiş ve saray hekimi olmuştur. Galen tedavi ilmine ait 50 civarında eser yazmıştır. İlaç terkiplerini kendi hazırladığı için hekim olduğu kadar eczacı olarak da kabul edilmektedir. İmparatorun Galen için bastırdığı madalyonun üzerinde “Roma İmparatoru Antonius’dan hekimlerin imparatoru Galenus’a” yazdığı rivayet edilmektedir.

Bagno di Roma % 100 Organik içerikli krem, antik Roma yazılı kaynaklarına göre Ceratum Galeni olarak adlandırılan ve reçetesi Galen’e ait olan formüle sadık kalınarak üretilmiştir.

Gerek içerdiği % 100 organik bileşenleri ve gerekse üretim prosesi sebebiyle benzersiz olup, tamamen saf, doğal, insan ve doğa dostudur: Kremin bazını oluşturan organik sızma zeytinyağının içerdiği Polyphenol’ler, squalane, A ve E vitaminleri hücre yenileyici etkileri ile cildinizin yaşlanmasını yavaşlatır. Oleik asitler cildinizin nem dengesini korur. Cilt güzelliğinde kullanımı Antik Mısır’a dayanan organik balmumu cilt üzerinde gerçek ve özel bir yumuşatıcı film tabakası oluşturur. Bozulmaya karşı organik bal ile korunmuştur.

Günümüzdeki tüm sentetik esaslı kozmetik kremlere nazaran çok daha az bir miktarda kullanılması, çok hızlı ve konsantre bir nemlendirici etki için yeterlidir. Kozmetik kremler gibi cildin havayla temasını kesmez. Vazelin, parafin, paraben koruyucular, parfüm, boyar madde veya her hangi bir kimyasal katkı içermediğinden gün ışığı ile tepkimeye girerek ciltte leke oluşturmaz. Allerjik değildir. Cilt ve doğa dostudur. Bütün cilt tiplerine uygundur.

Kremin içeriğindeki Lavanta Uçan Yağı, lavanta yapraklarının su buharı distilasyonu ile elde edilmiştir. Lavanta yağ esansı aromaterapinin en önemli esanslarından birisidir. Antik Roma’da banyoların ve çamaşırların kokulandırılması ve dezenfeksiyonu için kullanılmaktaydı. Lavanta armoni ve sakinlik taşır.


Ürün İçeriği: Organik zeytinyağ, Organik balmumu, Organik uçan yağı (su buharı distilasyonu), distile su/ 25 ml cam kavanozda.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder